Inwestycja w kamery IP

Mimo tego, że poziom przestępczości w naszym kraju ostatnimi czasy spada to jednak nie oznacza to tego, że mamy być w pełni ufni w stosunku do innych. Jeśli to możliwe to warto odpowiednio zabezpieczać nasz dobytek. Do tego celu świetnie sprawdzić się może nowoczesny system monitoringu wewnętrznego lub zewnętrznego. Takie systemy tworzy się obecnie w oparciu o bardzo ciekawe modele kamer oraz rejestratorów. 

Wysokiej jakości kamery do monitoringu 

Pragnąc zabezpieczyć swój dom, budynki gospodarcze czy też obiekty przemysłowe warto by było zainwestować w nowoczesne systemy monitoringu, które połączone są z siecią lokalną. Jeśli jesteśmy zainteresowani usługami, jakie świadczyć może firma zajmująca się monitoringiem w Bydgoszczy z łatwością takie firmy znajdziemy. W dzisiejszych czasach większość z nas ma dostęp do Internetu na telefonie komórkowym. W związku z tym można dzięki dostępowi do sieci podglądać co obecnie dzieje się przed naszym domem czy budynkiem firmowym. Takie możliwości dają kamery IP, które wielokrotnie są wykorzystywane przez wspomniane firmy. Korzystając z protokołu internetowego kamera łączy się z routerem stając się częścią naszej domowej czy firmowej sieci lokalnej. Za pośrednictwem komputera będącego częścią tej samej sieci można z łatwością konfigurować kamerę. Wystarczy jedynie znać przypisany do niej adres IP. 

Kamery z czujnikiem ruchu 

W nowoczesnych kamerach IP niejednokrotnie widuje się czujniki ruchu. Pełnią one rolę wyzwalacza, który uruchamia kamerę wtedy gdy przed jej obiektywem zostanie zarejestrowany ruch. Wiele modeli daje możliwość ustawiania stref ruchu. Wówczas kamera uruchomi się dopiero wtedy gdy ruch wystąpi w określonym miejscu. Kamery IP mają też zdolność rejestrowania obrazu po zmierzchu. Umożliwiają to diody, które emitują fale podczerwieni niewidzialne dla ludzkiego oka. W związku z tym potencjalny włamywacz może stać bezpośrednio przed kamerą, w oświetlonym podczerwienią miejscu i nawet się nie zorientuje, że jest nagrywany. 

Zapisywanie obrazu z kamer 

Większość kamer IP posiada wbudowany slot na karty pamięci. Można więc tak skonfigurować kamerę, aby rejestrowany obraz zapisywano bezpośrednio na kartę. Zapis odbywać się będzie w pętli co pozwoli na nadpisywanie najstarszych klipów nowymi. Nagrywanie na kartę pamięci to jednak dobre rozwiązanie tylko przy małym systemie monitoringu, który użytkujemy w domu. Natomiast w przypadku obiektów przemysłowych warto by było zainwestować w rejestrator, który będzie zbierał dane z wszystkich kamer. Następnie nagrania będą zapisywane na dyskach twardych znajdujących się w rejestratorze. Wiele zestawów monitoringu składa się z kamer oraz właśnie z rejestratora. 

Polecamy sprawdzić: https://www.daktela.com/pl/

Być może to też cię zainteresuje: