Jak robić świetne zdjęcia bez profesjonalnego sprzętu?

spodnie

         W dzisiejszych czasach fotografia i przekaz multimedialny wykorzystywane są praktycznie wszędzie. Posiadając stronę internetową zależy nam na tym, aby fotografie i obrazy umieszczane na niej były w bardzo dobrej jakości, dlatego inwestujemy w drogi sprzęt i uczymy się go użytkować poprawiając jakość swojej pracy. Nie wszystkich jednak stać na sprzęt fotograficzny, który obecnie nie należy do najtańszych. Co zrobić żeby zdjęcia wychodziły piękne i jakościowe nawet wtedy, gdy nie posiadamy profesjonalnego sprzętu? Odpowiedź jest prosta — wystarczy telefon komórkowy z aparatem fotograficznym lub najtańszy aparat cyfrowy oraz kilka prostych sposobów na poprawienie jakości swojej fotografii.

Fotografia w trudnych warunkach

         Warto pamiętać o tym, że fotografia daje duże pole możliwości i nawet z najlepszym sprzętem w słabych warunkach i złych ustawieniach wykonamy brzydkie i niejakościowe zdjęcia. Działa to podobnie również w odwrotną stronę — nawet najgorszy sprzęt nie zawiedzie nas, jeśli wszystko będzie poprawnie ustawione. Zadbajmy o to, aby w dniu, w którym chcemy wykonywać zdjęcia warunki atmosferyczne będą sprzyjające. Koniecznie zadbajmy o to, aby światło było jak najbardziej naturalne, ale nie intensywne. Zbyt mocne światło może sprawić, że zdjęcia wyjdą prześwietlone. Na zdjęcia najlepiej jest wybrać się w lekko słoneczny dzień do godziny 12:00, w której słońce jest najwyżej nad Ziemią i daje najwięcej światła.

Selfie stick

         Kolejnym istotnym elementem jest stabilizacja obrazu. Warto zainwestować w selfie stick, który może nam posłużyć również jako statyw. Jeśli jednak nie stać nas na taki wydatek, w pożądanej lokalizacji poszukajmy miejsca, w którym możemy ustabilizować i odłożyć aparat. Stabilizacja jest niezwykle ważnym czynnikiem, ponieważ umożliwia nam wykonanie pięknych i nieporuszonych zdjęć, które będą ostre w miejscach, w których powinny. Koniecznie należy używać samowyzwalacza, a jeśli finanse nam to umożliwią, warto zainwestować w pilot samo wyzwalający.

kropy

Warto użyć program graficznego

        Ostatnim elementem jest wybranie pory dnia. Jeśli zależy nam na wyszczególnieniu detali, oczywiście im źródło słońca będzie większe, tym lepiej. Mimo to ciekawe zdjęcia można wykonać fotografując przyrodę, a konkretnie zjawiska naturalne, takie jak powstawanie lodu, zachody i wschody słońca, opady śniegu czy opady deszczu (więcej na temat fotografii dowiesz się na stronie Elektromaniacy). Wszystkie te sytuacje są wspaniałą alternatywą do ćwiczenia fotografii, a dodatkowo jeśli po zrobieniu zdjęcia wyeksponujemy jego barwy w programie graficznym, finalny efekt może nas pozytywnie zaskoczyć i zachwycić.

Polecamy: Geofizyka Otworowa – Geofizyka

Być może to też cię zainteresuje: