Jak wybrać dobrą nasadkę noktowizyjną?

Do wszelkiego rodzaju lunet, szczególnie w przypadku formacji mundurowych, przydatnym sprzętem jest nasadka noktowizyjna. Tego typu produkt, jeśli tylko zostanie wykonany z wysokiej jakości materiałów, z dobrą dbałością o szczegóły jest w stanie zrobić różnicę na polu walki. Świetnie, gdy jest ona dodatkowo wyposażona w regulację jasności przetwornika. Jedne z najlepszych nasadek na lunety to te, które są montowane od strony obiektywu lunety dziennej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w tym temacie, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią tego tekstu.

Cechy dobrej nasadki noktowizyjnej

Wysokiej jakości nasadka noktowizyjna powinna być wyposażona w przetwornik generacji drugiej lub nowszej. Dzięki temu będzie posiadać ona zaawansowaną optykę o świetnym kontraście oraz znakomitej jasności obiektywu, a dzięki temu zapewni w efekcie wysoką jakość obrazu w całym polu widzenia. Nie zawsze istnieje konieczność posiadania dodatkowego, niezależnego źródła podświetlenia podczerwonego, a do tego obraz widoczny często jest zbyt jasny, dlatego też profesjonalna nasadka powinna posiadać funkcję przyciemnienia przetwornika.

Jaką nasadkę noktowizyjną wybrać?

Jeśli chodzi o odpowiedni wybór przedmiotu, jakim jest nasadka noktowizyjna, to zdecydowanie warto kierować się tym, aby jej korpus wykonany był z lekkich stopów aluminium o dużej odporności na odrzut. Jej używanie jest możliwe w połączeniu z różnymi kalibrami, a to wszystko przy zachowaniu stosunkowo niedużych rozmiarów i masy urządzenia. Dobrze, gdy takie urządzenie wyposażone dodatkowo jest w specjalny adapter do zamontowania na lunecie dziennej. Ogromnym plusem bywa też możliwość wymiany adaptera na lunety europejskie o średnicach wewnętrznych odpowiednio 50 oraz 42 mm. W przypadku nieeuropejskich lunet powinna istnieć również możliwość zamówienia wymiarów niestandardowych. Nasza firma w swoim asortymencie posiada wszystkie te opcje razem wzięte, dzięki czemu możecie być pewni, że każda nasza nasadka sprosta wszelkim wymaganiom stawianym przez najbardziej wytrawnych profesjonalistów.

Być może to też cię zainteresuje: