Noktowizory – rewolucyjne narzędzie

Noktowizory są innowacyjnymi narzędziami, jakie zapewniają szansę obserwacji w nocy przy niewielkim nasileniu oświetlenia i przy zastosowaniu iluminatorów podczerwieni w absolutnej ciemności. Pierwszy noktowizor został zrobiony w 1926 roku poprzez J.L. Beirda, natomiast jego pierwsze zastosowanie datowane jest na 1941 rok, gdy zastosowano go do obserwacji terenu podczas wieczornego przejazdu.

Co to jest noktowizor (https://elektromaniacy.pl/pol_m_Optyka_Noktowizory-351.html) oraz na czym polega jego funkcjonowanie ?

Nie od dziś wiadomo, iż system człowieka nie jest dostosowany do warunków będących po zmierzchu. Z owego powodu ludzki wzrok, w odróżnieniu od stworzeń prowadzących nocny styl życia, zwłaszcza drapieżników, nie charakteryzuje się za dużą czułością w ciemnościach. By uprościć ludziom lepsze widzenie eksperci przygotowali profesjonalny system określany noktowizją. Narzędzia stosujące ową metodę mają za zadanie skoncentrować światło i również je wesprzeć. Dzięki temu pozwalają sprawdzenie otoczenia niezwykle dokładnie, choćby w ciemności.

Noktowizory to narzędzia wykorzystywane od prawie 100 lat. Poprzez tenże czas przeszły niezwykle długą drogę transformacji, w czasie której zmieniał się zarówno ich charakter jak również wykorzystana w nich technika. Najstarsze noktowizory były bardzo słabe – wzmacniały powstający wizerunek tylko 10-krotnie. Kolejna generacja noktowizorów stanowiła już wielki krok dalej. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii stosowania konwertorów, natomiast potem również płytek mikrokanałowych, urządzenia owe proponują teraz szansę zwiększenia obrazu choćby kilkadziesiąt tysięcy razy. Sprawdź: https://comparic.pl/kurs-dolara-notowania-online-comparic/

Wzmacniacz obrazu

Głównym elementem noktowizora jest wzmacniacz obrazu. Ma on walcowatą zamkniętą pokrywę, w jakiej umieszczono fotokatodę i monitor. Z wnętrza wzmacniacza obrazu wyprowadzone są kable zasilające. Fotony przekazujące informację o obrazie widzianej scenerii łączone są na fotokatodzie wzmacniacza obrazu. Spadając na ową fotokatodę wyciągają z niej negatony, jakie rozpędzane są w niezwykle dużym polu elektrycznym. Elektrony owe uderzają potem w monitor pokryty luminoforem. 

Przy współpracy: https://elektromaniacy.pl/

Być może to też cię zainteresuje: