Polowanie w nigdy nie było prostsze

sniper

Doświadczeni myśliwi doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak trudne może okazać się polowanie w nocy. Nie dość, że panujący w lesie mrok skutecznie ogranicza nasze pole widzenia, a zatem zdolność wytropienia celu, to jeszcze zwierzyna staja się jeszcze bardziej płochliwa, reagując na nawet najmniejszy, usłyszany szmer. Dla myśliwego to prawdziwy test jego zdolności. I choć trudno zmusić dzikie zwierzęta do ignorowania usłyszanego hałasu, to z drugim problemem – ograniczoną widocznością – można poradzić sobie dzisiaj w miarę prosto. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni noktowizor i noc od razu staje się jaśniejsza.

Jak prawdziwy drapieżnik

Widzenie w nocy do niedawna było zarezerwowane wyłącznie dla naturalnych drapieżników, ale wynalezienie noktowizji pozwoliło człowiekowi dołączyć do tego grona. Wpierw zarezerwowana dla wojska, teraz ta technologia jest dostępna dla każdego obywatela i skorzysta na niej każdy, kto przeprowadza jakieś nocne operacje. Myśliwi dzisiaj, wyposażeni we wszystkie najnowsze sprzęty, nie odstają wiele od żołnierzy, czy nawet komandosów działających na polu bitwy. I nie ma się czemu dziwić, skoro mogą dzięki temu zyskać tak znaczną przewagę nad zwierzyną.

rogi

Noktowizor rozświetla mrok przez znany nam z filmów, zielonkawy filtr, dzięki czemu jesteśmy w stanie zobaczyć dużo więcej, niż za pomocą naszego zmysłu wzroku. Pozwala nam to poruszać się nocą prawie tak samo dobrze, jak za dnia. Nie trzeba tłumaczyć, jak wiele można dzięki temu zyskać, kiedy jesteśmy na polowaniu, a las staje się coraz ciemniejszy.

Wybór odpowiedniego sprzętu

Noktowizor to nie tylko gogle znane nam z filmów o komandosach, ale również wiele innych, dostępnych na rynku rozwiązań. Możemy zaopatrzyć się w lornetkę z filtrem noktowizyjnym, albo, jeśli chcemy zamontować to usprawnienie bezpośrednio w naszej broni, w sklepach znajdziemy coś takiego, jak nasadka noktowizyjna na lunetę. W ten sposób mamy możliwość zmienić nasz regularny karabin w nocny postrach wszystkich zwierząt łownych.

Być może to też cię zainteresuje: