Popularne rodzaje odkurzaczy – który wariant wybrać?

raczka

            W walce z wszelkiego rodzaju zabrudzeniami ostatnią deską ratunku zazwyczaj okazuje się odkurzacz. Współczesne technologie umożliwiają nam zakup tytułowego urządzenia, który nie ogranicza się wyłącznie do zasysania określonego rodzaju brudów, ale daje możliwość znacznie bardziej kompleksowego sprzątania. Nowoczesne odkurzacze cechują się różnymi wariantami, który z nich sprawdzi się w określonych warunkach? Sprawdźmy!

Odkurzacz – rodzaje

Odkurzacz tradycyjny – metoda jego działania polega na zasysaniu zabrudzeń i gromadzeniu ich w worku znajdującym się we wnętrzu urządzenia. Wyróżniamy dwa warianty worków – papierowe oraz tekstylne.  W niektórych odkurzaczach stosowane są również worki stałe, które stanowią wyposażenie tego typu urządzeń. Utrzymania urządzenia w odpowiedniej czystości w tym przypadku może okazać się kłopotliwe, szczególnie dla osób uczulonych na kurz oraz roztocza. Walorem tradycyjnego odkurzacza jest jego stosunkowo wysoki poziom skuteczności oraz niska cena w porównaniu do innych typów.

podłoga

Odkurzacz piorący – jego działanie opiewa w proces nanoszenia pary wodnej, a następnie odsysania jej wespół z nagromadzonym brudem. Czynność ta niesie ze sobą wiele korzyści, a najważniejszą zdaje się być brak zacieków oraz śladów cieczy pozostających na danej powierzchni. Metoda działania odkurzacza piorącego jest proekologiczna i wysoce skuteczna. Odkurzacze w tym wariancie posiadają na swym wyposażeniu specjalny zbiornik na wodę o którego czystość warto dbać regularnie.

Warto także sprawdzić: Marketing Internetowy24

Odkurzacz ręczny – to tradycyjny wariant odkurzacza, który jest najmniej dokładny i skuteczny spośród wszystkich. Najczęściej znajduje zastosowanie w postaci odkurzacza przenośnego – często samochodowego. Sprawdzi się dobrze w przypadku miejsc z trudnym dostępem, a jego ważnym walorem są niewielkie gabaryty. Warto jednak pamiętać, że to właśnie minimalna moc akumulatora pozwala na zbieranie zaledwie niewielkich zabrudzeń, zaś w pełni naładowany akumulator gwarantuje ciągłość pracy na poziomie 20-30 minut.

automat

Odkurzacz automatyczny – popularny i najbardziej zaawansowany odkurzacz pod względem technologicznym. Urządzenie dostosowuje moc ssania samodzielnie oraz rozpoznaje w sposób zautomatyzowany stopień zabrudzenia dobierając do niego indywidualny i określony rodzaj programu. Do najważniejszych walorów zaliczamy wygodę oraz dużą pojemność zbiornika. Minusem odkurzaczy w tym wariancie może być wysoka cena, która obecnie oscyluje w granicach kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Dodatkowo sprawdź czym jest luneta termowizyjna. Niedługo więcej na ten temat.