Zmagania z niesprawnym pilotem

Wszyscy ci, którzy myślą, że poniżej znajdzie się opis dramatycznej katastrofy lotniczej mogą być srodze rozczarowani. Głównym wątkiem dzisiejszego artykułu będzie pilot, ale ten, który znajduje się praktycznie w każdym domu – pilot do telewizora. Urządzenie choć z wyglądu niepozorne może stać się synonimem władzy, bądź komfortem o jakim jeszcze kilkanaście lat temu niektórzy mogli marzyć. Problem w momencie w którym pilot do TV ulegnie awarii. Jak rozwiązać tego rodzaju problemy? Odpowiadamy!

Proste urządzenie

Piloty do telewizorów są niezbyt skomplikowanymi urządzeniami. Większość osób nie docenia ich możliwości przynajmniej do czasu w którym tytułowe urządzenie przestanie działać. Przyczyn odmowy posłuszeństwa może być kilka. Aby je zrozumieć należy pokrótce opisać budowę mechanizmu owego urządzenia. Konstrukcja działa za sprawą banalnej metody skupiającej się na zasilaniu bateryjnym oraz strumieniowi fal podczerwieni gwarantujących zdalne działanie pilota. Dzięki urządzeniu można zmieniać kanały, podnosić i obniżać poziom głośności oraz wykonywać inne – mniej lub bardziej skomplikowane działania.

Czy warto naprawiać pilot?

Naprawa pilota w dzisiejszych realiach z ekonomicznego punktu widzenia jest nieopłacalna. Pal sześć, jeśli wystarczy wymienić baterie. Znacznie gorzej, gdy przyczyna tkwi w samym mechanizmie. Drzewiej w celu zakupu pilota do TV wystarczyło odwiedzić miejski rynek. Swego czasu na łóżkach polowych roiło się od poszczególnych wariantów w nade atrakcyjnych cenach. Nabyć pilot można było także w sklepach RTV/AGD, choć nie ulega wątpliwości, iż był to droższy biznes. Dziś pilotów do telewizorów szukamy najczęściej w sieci.

„Współcześni producenci nie przykładają dużej uwagi do wytrzymałości pilotów. Bardziej skupiają się na designie i funkcjach dodatkowych, co gwarantuje określoną i zazwyczaj krótką wytrzymałość. Kryterium poszukiwania pilota do określonego rodzaju TV jest oczywiście producent, jednak ceny oryginalnych pilotów są przezeń często zawyżane. Jedynym rozsądnym wyjściem w takim momencie jest znalezienie sparowanego zamiennika, bądź zakup pilota uniwersalnego…” – mówi Zygmunt Flis – ekspert zajmujący się naprawą pilotów.

Czym jest pilot uniwersalny?

Urządzenie tego typu można połączyć z większością sprzętów audio oraz video, które wykorzystują strumienie fal podczerwieni do transmisji komend. W ten sposób możemy pozbyć się innych – indywidualnie funkcjonujących pilotów od poszczególnych sprzętów. Oczywiście ceny pilotów uniwersalnych są wyższe, niż tych tradycyjnych, ale poprawa poziomu komfortu obsługi i funkcjonowania większości sprzętów jest w takim przypadku wyjątkowo korzystna.

Przy współpracy ze sklepem elektromaniacy, gdzie można kupić zestaw alarmowy.

Być może to też cię zainteresuje: